Tendürek Dağı’nda Kültür ve Turizm Festivali Düzenleyeceğiz

Tendürek Dağı’nda Kültür ve Turizm Festivali Düzenleyeceğiz

İlçemizde bulunan ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Tendürek Dağında güvenliğin sağlanmasıyla birlikte Belediyemiz, dağı turizme kazandırmak için çalışmalara başladı.

Tendürek Dağında incelemelerde bulunan Başkanınız Şefik Ensari, Tendürek Dağı’nın hem doğal hem de saklı kalan güzelliklerini ülke turizmine kazandırmaya çalıştıklarını ve çalışmalar kapsamında belediye olarak bir festival hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

İncelemeleri esnasında ulusal ve yerel basına düzenleyeceğimiz festival ile ilgili bilgi veren Başkanımız:

“Şu anda tamamen terörden arındırılan, hayvanların otlatıldığı, insanların özgürce gelebildiği Tendürek’teyiz. Buranın turizme kazandırılması için çalışmalara başladık. Birkaç gün içinde burada güzel bir organizasyon yapmak istiyoruz. Gençliğe, ilçemizin turizmine yönelik bir festivale hazırlanıyoruz. Bu festivalle Tendürek’i en güzel şekilde ülkemize, dünyaya tanıtmış olacağız. Belediye olarak festivalin ilkini yapacağız ve bunu gelenekselleştireceğiz. Festivalde foto safari, kano, yamaç paraşütü, kumda snowboard, müzik dinletisi gibi etkinlikler olacak. Büyük Tendürek ve Küçük Tendürek arasında böyle şeylere hazırlanıyoruz. Herkesi buraya davet ediyoruz” İfadelerini kullandı.

Bu gönderiyi paylaş