Tarımsal Sulama Kanalları Açıyoruz

Tarımsal Sulama Kanalları Açıyoruz

Belediyemiz; Soğuksu, Alakaya, Toprakseven, Kurtoğlan Yücelen, Yukarı Yanıktaş, Aşağı Yanıktaş, Çubuklu, Kuskunkıran, Aşağı Çanak, Yukarı Çanak, Fatih, Beyazıt, Kalkandelen ve Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Mahallelerinde bakımsızlıktan atıl duruma gelmiş tarımsal sulama kanallarının temizliğini yaparak, ihtiyaç duyulan mahallelerde de yeni tarımsal sulama kanalları açtı.

Belediyemiz tarafından mayıs ayı itibariyle başlatılan çalışmalar neticesinde toplamda 35 kilometre uzunluğunda tarımsal sulama kanalının temizliği yapıldı. Bununla birlikte yeni sulama kanalları da açılarak çiftçilerimizin hizmetine sunuluyor.

Çalışmalar kapsamında tarımsal sulama kanallarındaki suyun akışına engel olan toprak, yabancı maddeler ile yabancı otlar temizlenerek suyun düzenli bir şekilde akışı sağlanıyor ve böylece yapılan temizlik çalışmaları ile birlikte kanalların tahribata uğramış kısımlarının da ayrıca bakım ve onarımı yapılıyor.

Kasım ayına kadar yapılması planlanan çalışmalar kapsamında gelen talepler doğrultusunda kanal açma, kanal temizleme, bakım ve onarım çalışmalarımız devam edecektir.

Bu gönderiyi paylaş