Şehitlerimiz için Mevlit Okutuldu

Şehitlerimiz için Mevlit Okutuldu

Programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Tekin Dundar, Bu ülkeye tuzak kuranların sonu hep hüsrandır. Allah islam âlemine sancaktarlık yapan Türkiye Cumhuriyetinin düşmanlarına fırsat vermeyecektir. Kaymakamımız, “Vatanımıza hep birlikte sahip çıkalım. Rabbim bizi başta Peygamber Efendimiz (Sav) olmak üzere, tüm şehitlerimizin şefaatine nail etsin inşallah. Bu vatan bizim, kendini bilmez terörist gruplarına bırakmayız. Bizler her zaman demokrasinin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz Bu kadim topraklarda çok büyük sınavlar verdik. En son sınavı da 15 Temmuz günü milletçe verdik. Kardeşliğimiz birliğimiz ve beraberliğimiz devam ettikçe kimse bize ve ülkemize kötülük yapamaz. Anadolu topraklarında huzur, afiyet kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşamamızın devamı için dualar edilecek. Rabbim hem şehitlerimize rahmet etsin hem de geleceğimize, insanımıza sıhhat, selamet ve huzurlu günler nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Mevlit akabinde konuşan İlçe Müftümüz Fikri Göncü, İslam coğrafyasının pek çok köşesinden gelip Çanakkale’de canını feda etmiş, binlerce şehit olduğunu belirten İşleyen, “Bu emaneti ve vatanı bize hediye olarak bırakmış şehitlerimizin ruhunu şad etmek üzere için mevlitler, hatimler ve dualar ediliyor. Çanakkale’den günümüze kadar yurdumuzun özgürlüğünde; ülkemizde ezanın, Kur’an’ın, bayrağın özgür olarak dalgalanmasında canını feda etmiş bütün şehitlerimiz için, okunan hatimlerin inşallah duası yapılacak. Geçen sene ilçemizde şehit düşmüş kardeşlerimize Cenab-ı Allah gani gani rahmet eylesin.” dedi.

İlçe Müftümüzün konuşmasından sonra Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu.

Çaldıran Jandarma Komutanlığı tarafından verilen Mevlide Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Tekin Dundar, 1. Hudut Tabur Komutanı Yarbay Ramazan Çokkıyak, İlçe jandarma Komutanı Serkan Koç, İlçe Emniyet Amiri Savaş Ertürk, İlçe Müftüsü Fikri Göncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Arslan ve  1000’e yakın vatandaşımız katıldı.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir