Nikah İşlemleri

EVLENECEK BAY VE BAYAN İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- (Çaldıran Merkezden )Aile Hekimliğinden alınacak sağlık raporu

2 – Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak; üzerinde Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi bilgileri bulunan Nüfus Kayıt örneği veya Evlenme Ehliyet Belgesi “ÇALDIRAN BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURLUĞUNA VERİLMEK ÜZERE”

3 – 6’er adet fotoğraf (4×6 cm. ebadında ve son 3 ay içinde çektirilmiş olup fotokopi, bilgisayar çıktısı vs. olmayacaktır)

4 -Mesai saatleri içinde Belediyemizde kıyılacak nikâhlar için alınacak ücret (95 TL) Evlilik için Belediye veznesine 20 TL Yatırmaları, Aile cüzdanı içinde 75 TL Evlendirme Memurlarına teslim etmeleri. Belediyemiz dışında ya da mesai saatleri haricindeki nikâhlar için alınacak Toplam ücret ( 285 TL. ) dir. (Başvuru sırasında ödenecektir.)

5 – Nüfus Cüzdanının aslı ile birlikte gelmeleri

6 – Başvuruyu çiftler fotoğraflı nüfus cüzdanlarıyla birlikte bizzat kendileri yapacak ve başvuru anında Evlenme Beyannamesini imzalayacaklardır.

7 – (17 yaşını doldurmuş kadının ve erkeğin evlenebilmesi için; ana, baba, vasi rızası)(16 yaşını doldurmuş erkeğin ve kadının evlenebilmesi için; Mahkeme kararı gerekmektedir)

8 – Başvurudan önce evli yazan nüfus cüzdanları, bekar olarak değiştirilecektir.

9 – Evrakların teslim edildiği gün nikah kıyılmaz, daha sonraki günler için tarih  ve saat verilir.

10 – Nikâh anında Kadın ve Erkeği tanıyan; reşit, Kimlik Cüzdanı ve T.C. Kimlik  No’su yanında bulunan 2 adet tanık hazır bulundurulur.