Kitap- Kafemizin Açılışını Yaptık

Kitap- Kafemizin Açılışını Yaptık

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda belediyemiz tarafından hayata geçirilen kitap- kafe düzenlenen coşkulu bir programla ilçe halkının hizmetine açıldı.

Belediye Başkanlık Binamızın zemin katında düzenlenen programa Başkanımız Şefik Ensari ile İlçe Kaymakamımız Hasan Hüsnü Türker başta olmak üzere kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakamız Hasan Hüsnü Türker’le birlikte açılış kurdelesini kesen Başkanımız Şefik Ensari: “Gençlerimiz için modern yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızdan biri olan kitap- kafe projemizi bugün hayata geçirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimizin daha rahat ve keyifli bir ortamda kitap okumalarını, ders çalışmalarını sağlamak için başkanlık binamızın alt katını kitap- kafeye çevirdik. Gençlerimizi,  öğrencilerimizi bu samimi atmosferde görmek bizleri ziyadesiyle memnun edecektir. Ayrıca kitap- kafemizde çeşitli ikramların yapılacağı mini bir mutfak oluşturduk. Şunu da belirtmek isterim ki kitap- kafemizin kapısı sadece gençlerimize ve öğrencilerimize açık değil, aksine ilçede yaşayan tüm vatandaşlarımıza açıktır. Bu vesileyle kitap tutkunlarını, ders çalışmak isteyen gençlerimizi kitap- kafemize davet ediyoruz. Kitap- kafemiz ilçe halkına hayırlı, uğurlu olsun,” şeklinde konuştu.

Kitap- Kafenin açılışıyla ilgili bir konuşma da İlçe Kaymakamımız Hasan Hüsnü Türker yaptı. Kaymakamız Hasan Hüsnü Türker, böyle güzel bir hizmeti ilçeye kazandıran Başkanıza teşekkür etti ve açılışa katılan öğrencilerin bu nezih ve kitap kokan mekanı boş bırakmamalarını öğütledi.

Açılıştan sonra Çaldıran Belediye Başkanımız ile İlçe Kaymakamımız öğrencilere kitap hediye ettiler.

Açılış program katılımcılara yapılan çeşitli ikramlarla son buldu.

Bu gönderiyi paylaş