Çilli Sınır Kapısı Açılıyor

Çilli Sınır Kapısı Açılıyor

Başkanımız Şefik Ensari: Halka hizmet, Hakk’a hizmetrir anlayışıyla yola çıktık ve verdiğimiz her vaadi tek tek yerine getirerek başımız dik olarak halkımızın karşına çıkıyoruz.

Yaklaşık 30 yıldır yılan hikayesine dönen Çilli Sınır Ticareti içinde sona gelindi.

Bugün İlçe Kaymakamımız Hasan Hüsnü Türker ile Ticaret Bakanlığından bir heyet İlçemizde hayata geçirilmesi planlanan Çilli Sınır Kapısı açılışı ve Serbest Ticaret Bölgesi için incelemelerde bulundular.

Başkanlık Koltuğuna oturduğu günden beri Çilli Sınır Ticaretinin açılması için yoğun bir çaba sarf eden Başkanımız Şefik Ensari: “Malumunuz yıllardan beri İlçe halkımızın iki büyük hayali vardı. Biri Çilli Sınır Kapısının açılması, diğeri de Çubuklu Barajının hayata geçirilmesi. Şükürler olsun girişimlerimiz sonucunda vatandaşlarımızı her iki hayaline de kavuşturmak bize nasip oldu. Bu bağlamda Çubuklu Barajı, 2023 yılının sonlarında yatırım programı arasına alındı ve barajının ihalesi tamamlandı. Süreç şu anda işliyor. Şimdi sıra Çilli Sınır Kapısında. Yoğun çabalarımız neticesinde Çilli Sınır Kapısı ile ilgili çalışmalar tamamlandı. İnşallah yakında ilçe ekonomimizi canlandıracak ve ilçemizi cazibe merkezi haline getirecek olan Çilli Sınır Ticareti açılacak. Söz verdiğimiz gibi ilçemizin yıllardan beri en büyük talebi olan iki projeyi de hayata geçirmek bizlere nasip oldu. Elbette Çaldıran halkı çok daha fazlasını hak ediyor. Allah bizlere Güzel Çaldıran’ımız için daha güzel projeleri hayata geçirmeyi nasip etsin” İfadelerini kullandı.

Bu gönderiyi paylaş