Bayramlaşma Programı

Bayramlaşma Programı

Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçemizde vatandaşların katılımı ile Bayramlaşma töreni gerçekleşti

Saat 10.00 ‘da düzenlenen bayramlaşma törenine, Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Çaldıran 6. Hudut Alay Komutanı Piyade Yarbay Ramazan Çokkıyak, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Koç, siyasi parti ilçe başkanları, 70 mahalle muhtarı, Daire Amirleri, Sivil Toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcılara tatlı ikramında bulunulan bayramlaşama töreninde konuşma yapan Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar ” İslam dünyasındaki ölümler kıyımlar bizleri ziyadesiyle üzüyor. Ülkemizi tehdit eden terörün akıttığı kan çok üzücü. Bayramlar bizim milli duygularımızın kabardığı, birlik ve beraberlik duygusunun pekiştiği, üzüntüye, olumsuz düşünceye ara verilip geleceğe ümitle bakılan zamanlar. Bu vesileyle ilçemiz halkının, ilçemizde misafir olarak bulunan vatandaşlarımızın ve bayramın birlik kardeşlik duygusu getirmesini diliyorum. Bir kez daha trafikte dikkatli olunmasını uyarısında bulunmak istiyorum. Acele etmeden trafikte tedbirli olursa vatandaşlarımız üzücü sonuç olmaz’ diye konuştu.

Kaymakam Dundar ve beraberindekiler bayramlaşma töreni ardından Çaldıran İlçe Emniyet Amirliği, Jandarma Komutanlığı, Tabur Komutanlığını ve şehit aileleri ile Gazileri evlerinde ziyaret ederek asker bayramlarını tebrik etti.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir