15 Temmuz Etkinlikleri Toplantısı

15 Temmuz Etkinlikleri Toplantısı

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde yapılacak etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

10 Temmuz 2017 Cuma günü saat 10:00’da Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Hudut Tabur Komutanı, İlçe jandarma komutanı, ilçe emniyet müdürü vekili, ilçe müftüsü, siyasi parti ilçe temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam ve Belediye Başkan vekilimiz Tekin Dundar, ‘’15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamak gerektiğini dile getiren Kaymakamımız, ‘’Gelecekte de bu tür ihanetlerle karşı karşıya kalmamak için bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımızın aynı duygu ve heyecanı paylaşarak demokrasimizin korunması, devletimizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için hep birlikte hareket etmesi gerekir. Ben ilçemizde herkesin birlik ve beraberlikten yana, demokrasiden yana tavır sergilediğini görüyorum. Ondan dolayı da müteşekkirim.’’ dedi.

15 Temmuz gününde bir anma programı düzenleyeceklerini belirten Kaymakam Dundar,  ‘’15 Temmuz hain darbe girişimini hafızalarda canlı tutmak maksadıyla bir etkinlik düzenlemek istiyoruz. Sizlerin de görüşünü almak için bir toplantı yapma ihtiyacı duyduk. Herhangi bir siyasi hüviyete bürünmeden tüm vatandaşlarımızın katılacağı bir etkinlik olmasını planlıyoruz. Bu konuda sizlerin görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.’’ şeklinde konuştu.

Toplantıda; 15 Temmuz saldırısının 80 milyona yapılmış hain bir darbe olduğu konusunda hemfikir olan tüm katılımcılar, bu darbe girişimini nefretle kınadıklarını ifade ettiler. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda tüm siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlarımızla omuz omuza dosta düşmana birlikteliğimizi göstermek için programa katılım göstereceklerini dile getirdiler.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir